IMG_6247a

Projektowanie wnętrz staram się postrzegać jako składną wielu czynników – najważniejsze są walory estetyczne, dobry projekt to dla mnie czystość formy w korelacji z teksturą i światłem, a wszystko podporządkowane pod człowieka – użytkownika danej przestrzeni.

Dom to ład i harmonia – w tym duchu tworzymy dla Państwa wnętrza. 

JAK DZIAŁAMY

Fazy projektowe – każdy Nasz projekt składa się z kilku części, jak poniżej:

1. Spotkanie – bez zobowiązujące spotkanie, prezentacja sposobu pracy Naszej pracowni oraz analiza Państwa oczekiwań.

2. Inwentaryzacja – proces ten polega na wykonaniu pomiarów docelowo projektowanej przestrzeni dla potrzeb stworzenia jej w programie 3D.

3. Moodboard – na podstawie pierwszego spotkania przygotowuję dla Państwa tablicę inspiracji – dzięki niej, podczas kolejnego spotkania dokonuję analizę Państwa potrzeb, nie tylko funkcjonalnych – wymagane sprzęty – ale również estetycznych – kolorystyka, dobór tekstur itp.

4. Rzut aranżacji – kilka propozycji rzutu aranżacji danej przestrzeni. Umożliwia to wybranie Klientowi najbardziej komfortowej i ergonomicznej formy wnętrz.  

5. Wizualizacje – na podstawie wybranego rzutu i docelowo zaakceptowanego proponowanego klimatu wnętrz wykonujemy wizualizacje 3D przedstawiające w pełni zaaranżowaną przestrzeń.

6. Projekt wykonawczy – opracowanie rzutów takich jak plany elektryki, oświetlenia, a także detali mebli- przeznaczonych dla Wykonawców projektu na budowie. 

7. Zestawienie wyposażenia / kosztorysy – tabela z zestawieniem wyposażenia zaproponowanego w wizualizacjach, wraz z ich aktualną ceną oraz propozycją miejsca ich zakupu.

8. Nadzór na budowie – autorski nadzór prac prowadzonych na budowie przez Wykonawców i ich zgodność z projektem, oraz kontrola ich jakości. 

CEO FOUNDER

Małgorzata Rembowska

O NAS

Założycielka autorskiej pracowni MAR Studio. Na studiach mój profesor Eugeniusz Matejko spytał się studenta w trakcie korekty jego prac, jaką funkcję spełnia dany element? W tym momencie padła odpowiedź dla ozdoby, wtedy profesor zdenerwowany, powiedział, że nie ma czegoś takiego jak ozdoba w pojęciu projektowania wnętrz. My projektujemy funkcję! Wszystko we wnętrzach jest po to, aby było użytkowane przez ludzi. Tak moje myślenie zawsze szło dalej. Przez wiele lat projektując wnętrza, między innymi dla Patrycji Zaczyńskiej w ADP ARCH LTD, aranżując sklepy w firmie OTOMI Store, studiując w Hiszpanii, robiąc kurs projektowania mebli w Londynie w Central Saint Martins, studia podyplomowe na kierunku Architektura i Budownictwo Proekologiczne –  zastanawiałam się jak projektować dobrze i co to znaczy. Własny styl projektowania wyrabia się w miarę szybko i czy tylko na tym należy skończyć? Przecież wnętrza kreują naszą codzienność, czy nie powinny one posiadać bardziej złożony współczynnik?

Dlatego drugim ważnym aspektem, jest to, jak się czujemy w danej przestrzeni, psychiczne, ale również fizycznie – o czym wydaje mi się zapomnieliśmy w biegu rozwoju sztucznych elementów. Co wpływa na nasze odczucia? Czy czujemy się w niej dobrze? Czy ważne jest tylko to, co widzimy? Czy kiedykolwiek biegaliście w lesie bez słuchawek, zatopieni w muzyce przyrody? Jeśli tak, to co wówczas czuliście? Ja zawsze czuję wolność! Oczyszczam myśli! Dlaczego? Bo życie w zgodzie z naturą to nasz pierwotny instynkt!

PS: MAR – po hiszpańsku morze, dla mnie potęga, wolność i szczęście.